امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳

آواربرداری در دهکده «سوخته» شفت به ۹۵ درصد رسید

 فرماندار شهرستان شفت گفت: تاکنون ۹۵ درصد از عملیات آوار برداری شهرک حادثه دیده از حریق امامزاده ابراهیم (ع) شفت انجام شده است.

به گزارش کاسپین مهدی نقدی  اظهار کرد: خوشبختانه عملیات آوار برداری توسط بنیاد مسکن شهرستان شفت رو به اتمام است.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه عملیات آوار برداری بیش از یک ماه از آغاز شده است، بیان کرد: تا کنون ۹۵ درصد از آوار برداری شهرک امام زاده ابراهیم انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲ دستگاه کامیون و یک دستگاه لودر از بنیاد مسکن و یک دستگاه بیل زنجیری از راهداری در عملیات آوار را انجام می‌دهند، گفت: امیدوارم آوار برداری با سرعت بیشتری انجام و به اتمام برسد.

نقدی ادامه داد: خوشبختانه کمک‌های مردمی خوبی از سوی خیرین به افراد آسیب دیده با همکاری هلال احمر انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۲۰ واحد از بیمه آتش سوزی برخوردار بودند، بیان کرد: تمامی کارهای بیمه انجام شده و به زودی تمامی افراد آسیب دیده خسارت‌های خود را دریافت می‌کنند.

نقدی در ادامه ضمن تقدیر تشکر از استاندار گیلان و تمامی دستگاه‌ها برای همراهی و همکاری برای افراد آسیب دیده این شهرک اضافه کرد: خوشبختانه کارشناسان مکانیک خاک استان برای کارشناسی از امروز وارد شهرک شدند تا جهت تعیین ظرفیت باربری خاک را انجام دهند.

وی تصریح کرد: بعد از تعیین باربری خاک توسط کارشناسان مکانیک خاک پروانه ساخت توسط بنیاد مسکن صادر می‌شود تا افراد آسیب دیده شروع به ساخت ساز کنند.


کد خبر: 29341

دیدگاهتان را بنویسید